10 مورد از برترین سیستم های مدیریت محتوا

10 تا از برترین سیستم های مدیریت محتوا

همه وب سایت‌ها، بدون توجه به ماهیت کسب‌وکار خود، به طور گسترده از محتوا به عنوان یک رسانه برای ارتباط موثر با مخاطبان خود استفاده می‌کنند. این که آیا پست‌های وبلاگ، صفحات وب، توضیحات محصول، تبلیغ فروش، و محتوای اطلاعات، کلید همه چیز هستند یا نه ؟

کسب و کارها در تجارت الکترونیک باید محتوا را به طور منظم ایجاد، اضافه، بازیافت و به روز رسانی کنند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. و زمانی که بحث فروش آنلاین مطرح می‌شود، یک کپی جذاب چیزی است که به افزایش فروش و تغییر شکل کمک می‌کند.

یک سیستم مدیریت محتوای تجارت الکترونیک خوب به فروشگاه‌های آنلاین کمک می‌کند تا به طور موثر مقدار زیادی از محتوایی که آن‌ها باید به طور منظم منتشر کنند را مدیریت کنند.

در این مقاله، ما تمام ۱۰ سیستم مدیریت محتوای کسب‌وکار الکترونیکی موجود در بازار امروز را لیست خواهیم کرد، و اینکه آن‌ها برای چه نوع موارد کاربردی توصیه می‌شوند.

CMSچیست؟

به عبارت ساده، یک CMS به شما کمک می‌کند تا محتوای نوشته شده را ایجاد کرده. آن را ویرایش کرده، و آن را در وب سایت خود منتشر کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید فرم‌های دیگری از محتوای دیجیتال(‏تصاویر، فیلم‌ها، GIFs، پی دی اف و غیره)‏را نیز وارد کنید. و آن را در پست‌های نوشته شده خود قرار دهید.

تمام مقالاتی که ما امروزه به صورت آنلاین می‌بینیم از طریق یک سیستم مدیریت محتوا منتشر شده‌اند. برای فروشگاه‌های تجارت الکترونیک، یک CMS ایجاد آسان و به روز رسانی محتوا برای غیر توسعه دهندگان را تسهیل می‌کند. معمولا شامل ویرایشگرهای بصری. سیستم‌های مدیریت محتوا برای نویسندگان و بازاریابان آسان‌تر است. تا محتوای با کیفیت بالا را با سرعت بیشتری پوشش دهند.

چه چیزی را باید در یک سیستم مدیریت بازرگانی جستجو کرد؟ چند چیز اساسی وجود دارد. که فرد باید در سیستم مدیریت محتوا به دنبال آن‌ها باشد؟

۱.مورد استفاده

اگر شما تازه شروع به کار کرده‌اید، یا تیمی ندارید که بتواند جنبه‌های فنی یک پلتفرم CMS را مدیریت کند. پس احتیاط کنید که به سراغ سیستمی بروید که نصب و راه‌اندازی آن آسان است. میزبانی، امنیت، سرعت، ثبت دامنه این وب سایت باید مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر این. نباید یک منحنی یادگیری بزرگ وجود داشته باشد. هر چه پلتفرم پیچیده‌تر باشد، بیشتر می‌توانید بر روی رشد کسب‌وکار خود تمرکز کنید.

اگر شما یک تیم توسعه دهنده دارید که می‌تواند نکات فنی را مدیریت کند، پس یک پلت فرم پیچیده نباید یک مساله باشد.

۲.هزینه

 برخی از ابزارهای مدیریت محتوای کسب‌وکار الکترونیکی کم ‌تر از ۲۰ دلار در ماه هزینه دارند. در حالی که برخی از آن‌ها خدمات بسیار پرهزینه‌ای را ارائه خواهند کرد. توصیه من این است که کاملا تحقیق کنید و موارد مورد نیاز و هزینه های آن را تخمین بزنید. هنگام ثبت‌نام ممکن است به صورت رایگان سایت خود را راه اندازی کنید. اما باید پول بیشتری برای میزبانی، دامنه، پلاگین ها، موضوعات و ویژگی‌های پیشرفته، و غیره صرف کنید. بنابراین قبل از انتخاب تمام جنبه‌های آن را در نظر بگیرید.

۳.قابلیت سفارشی سازی

هیچ سیستم مدیریت محتوا و یا پلتفرمی که مانند  قطعه های پازل میباشند نیازهای شما را به طور کامل برآورده نمی‌کند. سیستم مدیریت محتوای شما باید فضای کافی برای خلاقیت و سفارشی‌سازی باقی بگذارد، به طوری که بتوانید فروشگاهی را بسازید که پیش‌بینی کرده‌اید. اغلب اوقات باید پلاگین هایی اضافه کنید که کارکرد فروشگاه شما را گسترش می‌دهند. یک CMS انتخاب کنید که این کار را بدون زحمت برای شما انجام دهد.

۴.سئو فرندلی بودن

SEO یک عامل مهم هنگام انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای کسب‌وکار الکترونیک است. رتبه‌بندی‌های خوب موتورهای جستجو باعث می‌شوند که فروشگاه شما برای مشتریانی که به دنبال محصولاتی در موقعیت ویژه شما هستند قابل کشف باشد.

این پلتفرم باید به شما اجازه دهد تا بهترین شیوه‌های SEO را دنبال کنید، و همچنین پلاگین های پیشرفته یا ماژولهایی ارائه دهید که می‌توانند به بهبود رتبه‌بندی فروشگاه شما کمک کنند.

۵. پشتیبانی مناسب

یک سیستم مدیریت محتوا با پشتیبانی خوب و یک اکوسیستم بزرگ زندگی شما را آسان‌تر خواهد کرد. شما به راحتی راه‌حل‌هایی برای مشکلات خود پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، یک جامعه فعال به آوردن نوآوری‌ها و شیوه‌های جدید به جدول ادامه خواهد داد. که این  بدین معنا میباشد که باید خود را با این روش ها بروز نگه دارید و به صورت مداوم مطالب و روش های جدیدی را یاد بگیرید و سئوی سایت خود را بهبود بخشید.

1.وردپرس

بهترین سیستم مدیریت بازرگانی الکترونیکیک رهبر بلامنازع در زمینه CMS، ورد پرس است.وردپرس در حال حاضر ۳۴ % از اینترنت را قدرت می‌دهد و ۵۸ % سهم در بازار CMS دارد. علاوه بر ایجاد وب سایت‌های معمولی، شما همچنین می‌توانید وب سایت‌های تجارت الکترونیک را با استفاده از وب سایت‌های تجارت الکترونیک، متصل شونده یک وب سایت تجارت الکترونیک ایجاد کنید. در حال حاضر، تجارت هوایی نیز محبوب‌ترین گزینه در میان پلتفرم‌های تجارت الکترونیک است. صرف‌نظر از ارائه توابع اولیه CMS، ورد پرس مجموعه بزرگی از پلاگین ها و موضوعات رایگان و پرداخت‌شده دارد که شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید تا عملیات وب سایت خود را ارتقا دهید. ورد پرس همچنین فضا را برای شخصی سازی باز می‌گذارد، بنابراین هر کسی با دانش پایه CSS و HTML می‌تواند کد وب سایت را سفارشی کرده و آن را براساس نیازهایش ویرایش کند. پیشنهاد می‌شود: کسب و کارهایی با اندازه‌های مختلف  که به تازگی شروع به فعالیت نموده اند به خصوص اگر به دنبال یک پلتفرم هستند که فضای زیادی برای سفارشی سازی باقی بگذارد، و جامعه بزرگی برای کمک و پشتیبانی داشته باشد وردپرس گزینه ای مناسب برای آنها میباشد.

۲.شاپیفای

از نظر محبوبیت، پشتیبانی از شبکه نسبت به ورد پرس در رتبه دوم قرار دارد، و دومین سهم بازار در صنعت تجارت الکترونیک را به خود اختصاص داده‌است. حدود ۸۲۰۰۰۰ تاجر تا سال ۲۰۲۰ از “شاپیفای” استفاده می‌کنند. امروزه این یک ضربه بزرگ در میان کاربران است، به خصوص تاجرانی که تازه کار خود را شروع کرده‌اند، زیرا بیشتر شبیه به یک پلتفرم SaaS است که شما می‌توانید در آن ثبت‌نام کنید و فروشگاه آنلاین خود را به موقع راه‌اندازی کنید. بهترین کار برای تاجرانی است که دانش فنی ندارند و نمی‌توانند یک تیم از توسعه دهندگان را استخدام کنند. زمانی که بحث سهولت استفاده مطرح می‌شود، Shopify بالاترین رتبه را به خود اختصاص می‌دهد. شما می‌توانید فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید، آن را سفارشی کنید و راه‌اندازی کنید بدون این که مجبور شوید اول وقت خود را صرف یادگیری پلتفرم کنید. شاپیفای دارای محتوا شامل تصویر و همچنین دارای پلاگین ها در موضوعات گوناگون در مخزن خود است. شما می‌توانید یک  بلاگ برای محتوا یا هر برنامه جانبی متصل شونده دیگر اضافه کنید.

 پیشنهاد شده برای: تاجرانی که یک شروع آسان می‌خواهند، و نمی‌خواهند با جنبه‌های فنی یک پلت فرم تجارت الکترونیک CMS سر و کار داشته باشند.

۳.اسکوئر اسپیس

اسکوئراسپیس، مانند ورد پرس، اولین پلت فرم تجارت الکترونیک نیست. این اساسا یک سازنده وب سایت و پلتفرم اول وبلاگ نویسی است. اما شرکت بازرگانی اسکوئراسپیس به شما این امکان را می‌دهد که فروشگاه‌های آنلاین نیز بسازید. اسکوئراسپیس خدمات بسته‌ای ارائه می‌دهد که باید با هم استفاده شوند. به این معنی که، این یک پلتفرم وبلاگ نویسی همه‌کاره، سرویس میزبانی، ثبت دامنه، و فروشگاه آنلاین است. اگر می‌خواهید وب سایت خود را بر روی سرورهای خصوصی میزبانی کنید، در این صورت ممکن است اسکوئراسپیس بهترین انتخاب برای شما نباشد. با این حال، اگر با محصولات محدود شروع به کار می‌کنید، آن وقت می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد. این سبک به ویژه به خاطر طرح‌های الگوی تاثیرگذار و ابزارهای قوی طراحی ساختمان شناخته شده‌است.

پیشنهاد می‌شود: بازرگانان یا کسب و کارهایی که به طور خاص به دنبال ساخت فروشگاه‌های جذاب با طرح‌های خلاقانه و ابزارهای طراحی قدرتمند هستند از این پلت فرم استفاده نمایند.

۴.ویکس

ویکس یک پلتفرم اختصاصی تجارت الکترونیک نیست، و تعریف آن شبیه به تعریف ورد پرس و اسکوئراسپیس است. شما می‌توانید به راحتی یک وب سایت بر روی Wix با استفاده از ویرایشگر دراگ اند دراپ  آن ایجاد کنید. این شرکت ویژگی‌های پیشرفته، الگوهای از پیش ساخته‌شده را ارائه می‌دهد، و با بسیاری از برنامه‌های رسانه اجتماعی شخص ثالث ادغام می‌شود تا فروش چند کاناله را تسهیل کند.

پیشنهاد شده برای: کسب و کاره‌ای کوچک که می‌خواهند فروشگاه خود را ساده و سرراست نگه دارند.

۵.ماجنتو

ماجنتو یک سیستم مدیریت محتوای تجارت الکترونیک قوی است که برای کسب و کارهای مقیاس بزرگ مناسب است . ماجنتو دو سرویس دارد: یکی از آن‌ها به صورت رایگان و فری  است، که به این معنی است که هر کسی می‌تواند به صورت رایگان یک وب سایت راه‌اندازی کند، و دیگری تجارت ماجنتو است، که یک برنامه پرداختی است که تمام خدمات میزبانی را فراهم می‌کند. در حال حاضر، ماجنتو حدود ۲۵۰۰۰۰ وب سایت تجارت الکترونیک دارد، که ۱۰ % سهم آن در ۱ میلیون وب سایت برتر تجارت الکترونیک در جهان است. مانند شاپیفای، آن هم چنین یک سکوی اول تجارت الکترونیک است. از نظر مقیاس پذیری و سفارشی سازی رتبه بالایی دارد. اما هزینه اجرای یک فروشگاه بر روی این پلتفرم بالا است، و یک منحنی یادگیری شیب‌دار وجود دارد.

 پیشنهاد شده برای: کسب و کاره‌ای با مقیاس متوسط تا بزرگ که بودجه‌های زیادی دارند و خواستار مقیاس پذیری آسان، گزینه‌های بازسازی ویا ساختار سفارشی کامل، همراه با پشتیبانی و منابع یادگیری بزرگ هستند از این پلت فرم استفاده نمایند.

۶.اپن کارت

اپن کارت با دو منبع  : اوپن سورس که رایگان است و میزبانی ابری که یک طرح با پشتیبانی میزبانی است که شامل هزینه میشود، دارا میباشد. این برنامه در سال ۱۹۹۸ آغاز شد و از آن زمان تاکنون شاهد نمرات بالای بسیاری بوده‌است. این یک پلتفرم نسبتا سبک‌تر است و در نتیجه برای کسب و کاره‌ای با مقیاس کوچک بهتر جواب می‌دهد. این برنامه هزاران تم و متصل شونده‌ را ارائه می‌دهد، که معمولا با هزینه کمتری در مقایسه با شاپیفای و وردپرس میباشد. هم چنین منحنی یادگیری کمی دارد. شما باید دانش فنی اولیه میزبانی ، نکات فنی نصب، به روز رسانی های امنیتی و غیره را داشته باشید تا فروشگاهی روی اپن کارت داشته باشید. پیشنهاد می‌شود: کسب و کاره‌ای کوچک تا متوسط که نمی‌خواهند برای توسعه و افزونه ها هزینه زیادی نمایند  از این پلت فرم استفاده نمایند.

۷.پرستاشاپ

پرستاشاپ در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. این فروشگاه که در اصل به آن “فروشگاه سیب” می‌گفتند، به دو زبان انگلیسی و فرانسوی آزاد شد. در سال ۲۰۰۷، پرستشگاه اس ای توسط بنیانگذاران ایگور شلومبرگر و برونو لویک تاسیس شد. از آن زمان به بعد، پرستارشاپ به عنوان یک راه‌حل تجارت الکترونیک با میزبانی خود باز شوده در سراسر جهان گسترش یافت. تا سال ۲۰۲۰، آمار ارائه‌شده توسط دابانیز نشان می‌دهد که پرستاشوپ دارای سهم بازار ۵۶ / ۱ % است که جایگاه یازدهم را در مقوله CMS تجارت الکترونیک دارد. این کار با ویژگی‌های داخلی زیادی همراه است، بنابراین شما ممکن است مجبور به اضافه کردن تعداد زیادی پسوند نباشید. همچنین نصب و راه‌اندازی آن آسان است، اگرچه برخی از تجربیات توسعه وب مورد نیاز است. توصیه می‌شود: تاجرانی که نمی‌خواهند بسیاری از پسوندهای فروشگاه خود را مدیریت کنند و به دنبال راه‌حل‌های کم‌هزینه هستند.

۸.ولوشن

ولوشن پلت فرمی بر پایه ذخیره‌سازی مبتنی بر ابر است و مانند شاپیفای میباشد. اگر از این پلتفرم استفاده می‌کنید، نمی‌توانید از سرورهای خصوصی برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید. این یک پلتفرم پلاگ این و پلی است، شما فقط باید چیدمان وب سایت خود را مدیریت کنید، محصولات را اضافه کنید، و بقیه  امور را این پلت فرم برعهده دارد. شما می‌توانید حدود ۱۳ تم و قالب رایگان برای انتخاب پیدا کنید، بیش از هر پلتفرم دیگری که به شما رایگان ارائه می‌دهد. انتشار نیز یک راه‌حل کم‌هزینه است که تمام ویژگی‌های اساسی یک CMS تجارت الکترونیک را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید متصل شونده‌ها و برنامه‌های خود را اضافه کنید، اما این تعداد در مقایسه با رقبای مستقیم آن یعنی بیگ کامرس و شوپیفای، محدود است.

توصیه می‌شود: کسب و کاره‌ای کوچک محصولات محدود یا تاجرانی  که تازه شروع به کار کرده‌اند از این سیستم بهره گیری نمایند.

۹.بیگ کامرس

بیگ کامرس یک پلت فرم SaaS است که یک راه‌حل پرداخت و میزبانی را ارائه می‌دهد. حدود ۳۲۰ افزودنی دارد و استفاده از آن برای تاجرانی که تازه شروع به کار کرده‌اند، آسان به نظر می‌رسد. شما می‌توانید محصولات فیزیکی یا مجازی را بفروشید. از طریق API انعطاف‌پذیر آن، شما همچنین می‌توانید آن را به راه‌حتی به CMS دیگر متصل کنید. به عنوان مثال، یک افزونه وردپرسی دارد که شما می‌توانید به فروشگاه ووکامرسی خود متصل شوید. به این ترتیب، شما می‌توانید از ویژگی‌های هر دو سیستم مدیریت محتوای تجارت الکترونیک لذت ببرید.

پیشنهاد شده برای: تاجرانی که راه‌حل اتصال و انعطاف پذیری می‌خواهند، یا می‌خواهند مزایای پلتفرم‌های تجارت الکترونیک را همزمان برای فروشگاه خود دراختیار داشته باشند .

10.دروپال

دروپال یک پلت فرم اپن سورس میباشد سیستم مدیریت محتوایی مانند ورد پرس است. این اولین پلتفرم تجارت الکترونیک نیست، بنابراین شما می‌توانید یک وب سایت پایه ایجاد کنید و سپس چارچوب‌ها و پلاگین ها را اضافه کنید تا به عنوان یک فروشگاه تجارت الکترونیک عمل کند. . این یک پلتفرم خیلی کاربر پسند نیست، و شما ممکن است به کمی تجربه توسعه نیاز داشته باشید تا بتوانید یک فروشگاه بر روی آن بسازید. همچنین پلاگین ها و ضمیمه‌های زیادی را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای گسترش عملکرد آن از آن‌ها استفاده کنید.

پایان

پیدا کردن بهترین سیستم مدیریت محتوای کسب‌وکار الکترونیک برای فروشگاه شما آسان نیست. روش مناسب برای ادامه، شناسایی نیاز شما، تعریف معیارهای انتخاب شما، و سپس قضاوت در مورد سیستم مدیریت محتوای کسب‌وکار الکترونیک ذکر شده در بالا براساس آن است.

اگر از این مطالب  رضایت داشته اید برای ما در قسمت کامنت نظرات و تجربیات مفید خود را به اشتراک بگذارید.

Recent Posts

Avatar for pardisdigitaladmin
Avatar for pardisdigitaladmin
2 نظرات
Avatar for pardisdigitaladmin
محمد محمودی اردیبهشت 1, 1400
| | |
بسیار عالی و کاربردی